Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

"This is our time"Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu


25 listopada 2016 roku uczniowie klasy IIE po raz pierwszy włączyli się w działania związane z 21. edycją międzynarodowego flagowego projektu UNESCO „This is our Time”.

Byli to:
Julia Gruca
Karolina Wenta
Wiktor Skutnik
Paula Sobota
Natan Haładyn
Dominika Dudek
Anna Siwiecka
Adrian Reszka
Zuzia Wróbel
Dominik Orman

Wraz z opiekunką projektu p. Dominiką Śliwa wzięli oni udział w 24-godzinnym spotkaniu-maratonie  on-line młodzieży ze szkół we wszystkich strefach czasowych świata, poświęconym wielu współczesnym, globalnym problemom, ze szczególnym akcentem położonym na cele Agendy Zrównoważonego Rozwoju 2030.
Uczniowie włączyli się w następujące 3 działania:
UNITE THE NATIONS
Do zadań odważnych gimnazjalistów należało wcześniejsze przygotowanie serii 30 pytań, a w dniu maratonu odpowiedzenie na 300 pytań  przygotowanych przez pozostałe szkoły z całego świata. Oficjalnym językiem projektu był język angielski, a pytania dotyczyły następujących dziedzin:

Geografii
Historii
Polityki
Sportu

Pytania były przygotowane przez szkoły z całego świata, a każda miała na celu zainteresowanie i nauczenie pozostałych uczestników tego co jest według nich najbardziej interesujące w ich własnym kraju.

Kolejnym działanie było DESIGN A CLOCK, które wymagało artystycznych umiejętności. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektowanie i wykonanie projektu zegara.

Trzecie działanie okazało się być najłatwiejszym i nosiło nazwę TIME SELFIES. Wymagało od uczestników udokumentowania udziału w projekcie poprzez zrobienie sobie zdjęcia.

Zarówno szkolny koordynator p. Dominika Śliwa, jak i główny koordynator projektu Joe Sheik z Kanady bardzo dziękują podopiecznym za wielkie zaangażowanie i zapraszają do udziału w 22. edycji projektu THIS IS OUR TIME w kolejnym roku szkolnym.

do góry^

Start
Wydarzenia