Akcja "Dziewczynka z zapałkami"

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

Wolontariusze Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu od lat współpracują z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami” z Łodzi, która otacza pomocą dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych patologią. Fundacja organizuje akcje charytatywne polegające na sprzedaży baśniowych zapałek.
Na akcję w dniach 25-27 listopada wolontariusze w markecie Intermarche w piątek, sobotę i niedzielę, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, pakowali przy kasach zakupy klientów i rozdawali – w zamian za wrzucone do puszki pieniądze – baśniowe zapałki, jako symbol Fundacji. Po zakończeniu akcji pieniądze były komisyjnie pakowane do „bezpiecznej koperty”, którą podpisywali wolontariusze. Jako szkoła możemy liczyć na dofinansowanie obiadów dla uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej lub dofinansowanie wakacyjnych wycieczek. Po zakończeniu akcji otrzymaliśmy z fundacji podziękowanie oraz rozliczenie indywidualne i grupowe.