Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Wycieczka do Muzeum Rzemiosł Dawnych w Żarkach


Szkoła Podstawowa nr 1 w Zawierciu

20 września uczniowie klas piątych oraz trzy uczennice klasy czwartej wzięli udział w wycieczce do Muzeum Rzemiosł Dawnych w Żarkach. W programie mieliśmy:
-  Zwiedzanie Starego Młyna, gdzie dowiedzieliśmy się jak powstaje chleb – od ziarenka do bochenka, uczestniczyliśmy w warsztatach szewca, bednarza. Mieliśmy okazję sami zrobić mąkę, tak jak to robili mieszkańcy Żarek dawno temu (za pomocą kamieni, żaren), a za wykonanie zadania każdy otrzymał mały podarunek (woreczek z ziarnami albo mąką)
- Przystań Leśniów - Mali Włoscy Kucharze – własnoręcznie wykonywaliśmy pizzę, którą po upieczeniu mogliśmy zjeść. Świetna zabawa!
- Manufaktura słodyczy - HokusPokuss – pod opieką pań z manufaktury wykonywaliśmy lizaki, które potem dostaliśmy w prezencie. Mieliśmy okazję zakupić wiele innych ręcznie wykonywanych - zgodnie ze starodawnymi procedurami - słodyczy.
-  EtnoJura - siano, pracownia zabawek – wykonywaliśmy zabawki z drewna, wikliny, słomy lub siana, które potem mogliśmy zabrać na pamiątkę do domu.
Pogoda dopisała, atmosfera była super, a zabawy i nowe umiejętności bezcenne.
Dziękujemy za miłe chwile.
aw

Visual LightBox Gallery generated by VisualLightBox.comdo góry^

Start
Wydarzenia