Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków1 października odbył się Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. Są to działania profilaktyczne, skierowane do pieszych, realizowane w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”. Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg, szczególnie jesienią i zimą.

Aby zwrócić uwagę na te drobne, a jak ważne elementy odblaskowe i zainteresować uczniów tematem, zachęcono ich do akcji organizowanej w szkole: „Odblaski-podaj dalej”,  „Pokaż swoją kolekcję odblasków” oraz szkolnego konkursu „Wymień się odblaskiem”.

Najbardziej aktywne uczestniczki - Judyta z klasy 4 oraz Alena z klasy 5, które miały największą kolekcję odblasków, wymieniły się ciekawymi egzemplarzami.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy dając dobry przykład, aktywnie włączyli się do tej akcji. Zdjęcia zostały zrealizowane w realnych warunkach. Wyraźnie przedstawiają zalety odblasków.
mgs

Visual LightBox Gallery generated by VisualLightBox.com

do góry^

Start
Wydarzenia