Góra Grosza 2018/2019

“Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Jak co roku, nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji “Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji, jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Nasi uczniowie nie zawiedli, przynieśli dużo groszy, które teraz będziemy zliczać, a na początku roku 2019 wyślemy je do Towarzystwa Nasz Dom, które akcję zorganizowało. Jak tylko policzymy wszystkie pieniądze, poinformujemy o efektach akcji.
aw