Czy komiks to też książka? - projekt czytelniczy IIA

Szkoła Podstawowa nr 1 w ZawierciuSzkoła Podstawowa nr 1 w Zawierciu

Podczas zajęć związanych z projektem czytelniczym "Czytam, bo lubię", które obyły się po przerwie świątecznej, uczniowie klasy IIA zaprezentowali wykonane własnoręcznie komiksy. Tematem prac były święta. Dzieci miały za zadanie narysować komiks składający się z minimum sześciu klatek, który opowiadałby jakąś ich świąteczną przygodę lub wymyśloną historyjkę. Młodzi autorzy stworzyli komiksy z ciekawymi fabułami, m.in. o przygarnięciu bezdomnego pieska, przygotowaniach do Wigilii czy lepieniu bałwana.
Przyniesione przez uczniów komiksy posłużyły jako przykłady do rozmowy o tym, czy komiks również jest książką. Drugoklasiści zgodnie stwierdzili, że tak. Wszystkie komiksy zostały wystawione w bibliotece, aby każdy mógł je dokładnie obejrzeć.
km