Aleksander Pietrakowski

Dziesięcioletni Olek, uczeń klasy IVA, to miłośnik pływania. W swojej kategorii nie ma sobie równych. W 2019 roku zdobył dwa złote medale w Mistrzostwach Śląska. Rozmowę na temat jego pasji przeprowadził Mikołaj Matyszczyk, uczeń klasy IIIA i reporter w szkolnej gazetce.

Kiedy zaczęła się twoja przygoda z pływaniem?

Miałem wtedy cztery lata. Podczas wakacji bardzo mi się nudziło, dlatego postanowiłem poprosić tatę o lekcje pływania. Bardzo mi się podobał ten sport, dlatego chętnie poszedłem na pierwszą lekcję i tak już zostało, że pływam.

Jakie są twoje ulubione style?

Żabka, którą od dawna pływam oraz grzbiet, w którym się doskonalę.

Jak wyglądały twoje przygotowania do Mistrzostw Śląska?

Poprosiłem trenera o przygotowanie. Na treningach pływałem 8 x 100 m żabką. Następnie powtarzałem ten dystans grzbietem.

Co czułeś, gdy wszedłeś na arenę mistrzostw?

Czułem stres i strach, bo przeciwnik był ode mnie dużo wyższy. Gdy wskoczyłem do wody, stres zniknął, a pojawiła się pewność siebie.

Jakie było twoje pierwsze wrażenie, gdy zorientowałeś się, że dopłynąłeś do mety jako pierwszy?

Byłem bardzo zadowolony, ale i zaskoczony. I, oczywiście, zmęczony. Początkowo nie mogłem w to uwierzyć.

Jak świętowałeś zwycięstwo?

Po zawodach mama zabrała mnie na pyszny obiad do restauracji.

Czy chcesz zostać zawodowym pływakiem?

Tak, jest to moje marzenie. Będę trenował, aby w końcu wystąpił na igrzyskach.

W takim razie życzę ci tego i trzymam kciuki za kolejne sukcesy. Dziękuję za rozmowę.

Mikołaj Matyszczyk