Jagoda Jędruszek

Jagoda, uczennica klasy IVB, często odwiedza szkolną bibliotekę i dużo czyta. Jednak nie jest to jej jedyna pasja. Poza szkolnymi zajęciami Jagoda interesuje się także sportem, szczególnie tenisem ziemnym.

Od kiedy interesujesz się tenisem ziemnym?

Od dwóch lat.

Jak to się stało, że grasz w tenisa? Czy to był pierwszy sport, który postanowiłaś uprawiać?

Szukałam z mamą dodatkowych zajęć, takich po szkole. Najpierw chodziłam trochę na piłkę nożną, później na siatkówkę i na piłkę ręczną, ale okazało się, że nie przepadam za sportami zespołowymi. Ostatecznie padło więc na tenis ziemny, ponieważ wcześniej grałam też w badmintona i ping-ponga. W końcu trener pochwalił mnie i ocenił, że nadaję się do gry w tenis ziemny, więc postanowiłam spróbować.

Grasz w Zawierciu czy musisz jeździć gdzieś dalej? Jak często masz treningi?

Mogę grać na miejscu, w Zawierciu, w Akademii Tenisa Jura. Chodzę na treningi raz w tygodniu.

Czy w Akademii jest jakiś podział na grupy czy drużyny?

W Akademii jest podział na grupy, w zależności od poziomu zaawansowania gry. Jak ktoś bardzo dobrze gra w jednej grupie, to przechodzi do następnej i tak dalej.

Czy rakietka do tenisa jest dla Ciebie ciężka?

Teraz już nie, ale na początku była bardzo ciężka. Jednak kiedy nauczyłam się dobrze ją trzymać, stałą się lekka.

Co było dla Ciebie najtrudniejsze na początku przygody z grą?

Najtrudniejsze było dla mnie nauczenie się prawidłowego trzymania rakietki, bo to ma znaczenie przy odbijaniu.

Jakie są trzy powody, dla których grasz?

Przede wszystkim rywalizacja, ponieważ lubię zdobywać puchary i zajmować miejsca. Drugi powód jest taki, żeby się rozluźnić i odpocząć podczas gry. A trzeci powód jest taki, żeby poznać trenerów i inne dzieci.

Czy bierzesz udział w zawodach?

Jeszcze nie, ponieważ za mało jeszcze gram. Udział w zawodach zależy od tego, jak dobrze się gra i od wieku gracza.

Dziękuję za rozmowę