Judyta Latacz

Judyta, uczennica klasy IVB, jest dziewczynką o dużej wrażliwości. Ma wiele pomysłów na siebie i otaczający ją świat. Jedną z pasji, którą realizuje z dużym zaangażowaniem, jest jazda na nartach. Całkiem niedawno, bo podczas ferii 2019, miała okazję wziąć udział w dwóch konkursach narciarskich, podczas których zajęła II i III miejsce.

Gdzie i kiedy zdobyłaś te piękne puchary?

Podczas ferii byłam z rodziną w małej alpejskiej wiosce, Maso Corto. Jest to idealne miejsce dla osób, które lubią sporty zimowe, a w szczególności narty. Wiele atrakcji proponowanych turystom jest właśnie z nimi związanych.Tam właśnie wzięłam udział w dwóch konkursach i w obu udało mi się stanąć na podium.

Od kiedy jeździsz na nartach?

Tak zwyczajnie, "pługiem"*, to miałam chyba dwa albo trzy lata, kiedy stanęłam na nartach. Ale poważnie, jako pasję, zaczęłam traktować je dopiero w tym roku. Podczas pobytu w Maso Corto nauczyłam się jeździć różnymi stylami.

Na jednym z dyplomów jest napisane NIGHT RACE COMPETITION. Co to oznacza?

Chodzi o to, że ten konkurs odbywał się w nocy i zjazd był na czas. Do tego należało jeszcze przejeżdżać przez specjalne bramki, slalomem. W tym konkursie zajęłam III miejsce. Rywalizowali w nim członkowie grup utworzonych na terenie naszego hotelu (grupy tworzono w zależności od stopnia zaawansowania w jeździe na nartach).

A drugi konkurs?

Drugi konkurs był międzyhotelowy i wzięło w nim udział bardzo dużo osób. W mojej kategorii wiekowej około 30. A najciekawsze jest to, że zgłosiłam się właściwie dla zabawy, ponieważ nie sądziłam, że uda mi się zająć jakieś miejsce. Ten puchar za zajęcie II miejsca jest dla mnie szczególnie ważny, ponieważ jest to moja pierwsza tego typu nagroda i po raz pierwszy byłam na podium.

Jakie są trzy powody, dla których lubisz jeździć na nartach?

Zdecydowanie adrenalina, szybkość i to uczucie, że w każdej chwili można się przewrócić i wszystko sobie połamać, i równocześnie świadomość, że ja potrafię nad tym zapanować i się nie przewrócić.
Poza tym jest to bardzo łatwy sposób na zrzucenie kalorii.
A trzeci powód to spędzanie czasu z rodziną, ponieważ mój tata też czasem ze mną jeździ i to właściwie dzięki niemu i dziadkowi weszłam na narty. No i spędzanie czasu z bratem, bo też się z nim fajnie jeździło.

Dziękuję za rozmowę

* "pług" - podstawowa technika jazdy na nartach