Karol Gwóźdź

Karol uczęszcza do klasy IVA i od niedawna jest bramkarzem w klubie KP Warta Zawiercie 2008. Na temat jego pasji rozmawia z młodym sportowcem Mikołaj Matyszczyk, uczeń klasy IIIA gimnazjum i reporter w szkolnej gazetce.

W jakim klubie grasz i jaką tam pełnisz funkcję?

Gram w klubie KP Warta Zawiercie 2008.

Od kiedy interesujesz się piłką?

Piłką zacząłem interesować się, kiedy miałem około 7 lat. Postanowiłem wtedy samodzielnie ćwiczyć swoje umiejętności, a wszystko to robię po to, by być jak Wojciech Szczęsny czy Manuel Neuer, którzy są dla mnie wzorem.

Od kiedy działasz w klubie?

W Warcie występuję od czerwca 2018 roku.

Czy jako bramkasz masz jakieś indywidualne treningi?

Z treningami bywa różnie. Zdarza się, że trenuję z zawodnikami z pola, lecz głównie trenuję indywidualnie.

Jak wyglądają Wasze przygotowania do meczu domowego?

Jeśli chodzi o mecz domowy, to musimy stawić się około godziny wcześniej przed meczem, a następnie  mamy krótką odprawę przedmeczową.

Jak wygląda sprawa dopingu w meczach ligowych?

Jeśli chodzi o kibiców, to nasze mecze cieszą się sporym zainteresowaniem. Kibice przybywają licznie, atmosfera jest wspaniała, a doping motywuje nas do osiągania kolejnych zwycięstw.

Jak wyglądają przygotowania do meczów wyjazdowych?

Zazwyczaj zbieramy się wcześnie, około 8.00 rano, i wyjeżdżamy autokarem na miejsce meczu. Tam udajemy się od szatni, gdzie mamy odprawę przedmeczową, po czym wychodzimy na rozpoznanie murawy i rywali. Następnie jest rozgrzewka. Gracze z pola rozgrzewają się osobno, a ja z drugim bramkarzem osobno.

Jak radzisz sobie z kontuzjami?

Radzę sobie z nimi bardzo dobrze. Właściwie jestem już do nich przyzwyczajony. Po każdej kontuzji jestem coraz silniejszy i jeszcze bardziej angażuję się w walkę.

Dziękuję Ci za rozmowę i życzę kolejnych sukcesów na murawie.

Mikołaj Matyszczyk