Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu


Prelekcja dla uczniów



Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu

Dnia 27 stycznia 2016 roku, podczas godziny wychowawczej, z inicjatywy rodzica, pani Iwony Zamory, odbyła się prelekcja funkcjonariuszki policji dla naszych uczniów. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas: IIB, IIIB oraz IIID.
Pani sierżant Marta Wnuk wygłosiła zebranym wykład dotyczący odpowiedzialności nieletnich, przedstawiła przykłady demoralizacji oraz omówiła zagadnienia związane z cyberprzemocą. W bardzo przystępny sposób wyjaśniła uczniom różnicę pomiędzy młodocianym a nieletnim czy między kradzieżą a przywłaszczeniem. Przedstawiła konkretne artykuły mówiące o konsekwencjach dokonania czynu zabronionego.
Dzięki takiej prelekcji uczniowie uświadomili sobie, jak ważna jest znajomość prawa, a także, że nieznajomość prawa szkodzi.
Pani sierżant poinformowała również, że Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu prowadzi akcję "Powiadom nas", która polega na anonimowym powiadamianiu, poprzez formularz on-line (na stronie komendy) o tym, co się dzieje w okolicy i skierowana jest do każdego, kto był lub jest świadkiem przestępstwa.

do góry^

Start
Wydarzenia