Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Innowacyjna wizyta w laboratorium fotograficznymGimnazjum nr 1 w Zawierciu

Realizując innowację pedagogiczną z chemii "Wycieczki przedmiotowe z chemii inspiracją w poszukiwaniu zawodu", odwiedziliśmy laboratorium fotograficzne. Mieliśmy okazję prześledzić proces powstawania odbitki fotograficznej od momentu sfotografowania, poprzez obróbkę graficzną, naświetlanie i wywoływanie w procesie chemicznym.
Poznaliśmy budowę di-laba, jego obsługę i zasadę działania. Mieliśmy też możliwość samodzielnej korekcji plików fotograficznych (gęstość, barwa, nasycenie) i porównania, jak różnie widzimy kolory na tym samym zdjęciu.
Rozmawialiśmy o tym, jakie trzeba mieć predyspozycje do wykonywania zawodu fotografa i fotolaboranta. Są to cierpliwość, skrupulatność, posługiwanie się programami graficznymi, a nade wszystko pasja i zainteresowania artystyczne.
Umiejętności te można zdobywać na kursach fotograficznych oraz na poziomie szkoły średniej, policealnej i wyższej. W zawodach tych mamy do czynienia ze stałym i szybkim rozwojem technicznym (nowsze modele aparatów i urządzeń), stąd ważne jest, aby fotograf śledził na bieżąco rozwój fotografii i poznawał nowinki techniczne i trendy współczesnej fotografii.
Wielu z nas fotografuje, więc dostaliśmy praktyczne wskazówki, jak ustawić parametry aparatu i na co przy fotografowaniu zwracać uwagę. Na pożegnanie każdy z nas dostał kalendarz na Nowy Rok z pięknymi zdjęciami Ziemi zawierciańskiej.

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu
Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

do góry^

Start
Wydarzenia