Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Programy uczniów będą uruchomione w kosmosie

Eksperyment ff69B4E621 Mission Space Lab osiągnął STATUS LOTU! Gratulujemy drużynie, która przeszła do kolejnej fazy europejskiego konkursu. W skład drużyny wchodzą uczniowie 8A: Patryk Rychter, Mateusz Lasota, Szymon Maruszak i Jan Pilarski.

Eksperyment, wraz z innymi eksperymentami wybranymi z całej europy, zostanie zainicjowany 8 kwietnia 2020 r. w przestrzeni kosmicznej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Uczniowski program napisany w języku Python zbierze dane, które przesłane na Ziemię zostaną przez uczniów zanalizowane.

W zaistniałej sytuacji, po otrzymaniu danych z eksperymentu, działania na ostatnim etapie przeniosą się do sieci, w której uczniowie wspólnie zanalizują dane i sporządza końcowy raport. Uczniowie pracują pod opieką p. M. Miąsko.

nask_kolor (24 kB)