82. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2021r., w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej, odbyły się w Zawierciu uroczystości, podczas których uczciliśmy pamięć poległych w II wojnie światowej.
Ta najstraszliwsza z wojen przyniosła straty w ludziach, ogromne zniszczenia materialne, miliony poległych i jeszcze więcej kalek fizycznych i psychicznych.

Parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji społecznych, organizacji kombatanckich oraz szkół złożyli kwiaty przy Pomniku Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu.

Delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 to pani Dyrektor Katarzyna Jaworska, uczennica klasy VIIB Maria Widawska i nauczycielka historii Marta Przybyła.

Pamięć o tych tragicznych latach powinna być utrwalana w kolejnych pokoleniach Polaków, tym bardziej, że świadków tamtych wydarzeń jest coraz mniej.

M.P.