Gazetka Dyrektora
Języki
1 procent

Finał konkursu NASZE DZIEDZICTWO

[Rozmiar: 18684 bajtów] Patronat:
  • Prof. dr hab. Jerzy Buzek
    PRZEWODNICZĄCY PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
Patronat honorowy:
  • POLSKI KOMITET DO SPRAW UNESCO
  • Stanisław Faber
    ŚLĄSKI KURATOR OŚWIATY
Europejski Parlament
Fundatorami nagród są:
  • Biuro Poselskie Prof. Jerzego Buzka
    Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego
  • Microsoft Sp. z o.o.
  • Apple IMC Poland SAD Ltd
  • Comp4you

Celem konkursu jest:
  • Zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę ochrony bogactwa natury jak i dorobku kulturowego;
  • Mobilizowanie młodzieży do podejmowania własnych aktywności w obszarze ochrony różnorodności natury i dziedzictwa kulturowego;
  • Promowanie technologii informacyjnej jako narzędzia przekazu;
  • Kształcenie umiejętności publicznego prezentowania swoich poglądów, zainteresowań w przystępny i ciekawy sposób.
Organizatorzy konkursu:
  • Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu
  • Doradca metodyczny

Do Regionalnego konkursu na Prezentację Komputerową Nasze Dziedzictwo została zaproszona młodzież z całego województwa śląskiego. W tegorocznej edycji w konkursie brała udział młodzież począwszy od Bielska Białej przez Gliwice, Będzina, Lubliniec aż po Częstochowę. Nie zabrakło uczniów z naszego miasta. W sumie nadesłano 62 prace. Tylko 3 osoby przygotowały prezentację w programie Impress. PowerPoint 2007 zdominował tegoroczną edycję.

11 marca 2010 w Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu odbył się finał konkursu. Zakwalifikowało się do niego piętnaście osób.

Finaliści Regionalnego Konkursu NASZ ŚWIAT

1. Baranowska Aleksandra, Szczekociny
  2. Barczyk Martyna, Kroczyce
  3. Fatyga Agnieszka, Szczekociny
  4. Florek Michalina, Tychy
  5. Jaworska Marta, Zawiercie
  6. Kajdas Kamil, Wojkowice Kościelne
  7. Kaźmierczyk Marcel, Pyskowice
  8. Każarinow Mateusz, Częstochowa
  9. Koryl Magdalena, Zawiercie
  10. Pawłowski mateusz Zawiercie
  11. Pytlarz Anna, Czeladź
  12. Serwicka Agnieszka, Zawiercie,
  13. Sobota Jakub, Sosnowiec
  14. Sokół Weronika, Rybnik
  15. Wójcik Sebastian, Ruda Śląska

Weronika i Kamila uczennice klasy pierwszej poprowadziły konferansjerkę niemalże profesjonalnie. A szkolny zespół rockowy swoim mocnym uderzeniem zaakcentował ogłoszenie wyników.

Każdy z uczestników wygłosił referat w oparciu o swoją autorską prezentację dotyczącą ochrony dorobku kulturowego lub ochrony różnorodności przyrodniczej naszej planety. Różnorodność tematów, które poruszyli uczestnicy w swych konkursowych wystąpieniach świadczą o ich dużej wiedzy i wrażliwości na problemy współczesnego świata. Bardzo dobrze posługiwali się zarówno technologią komputerową i informacyjną oraz obrazem i słowem.

Komisja konkursowa, która pracowała w składzie: Agnieszka Kołodziejek (przewodnicząca), Tomasz Pierzchała, Maciej Osys przyznała:

Laureat

Laureaci Regionalnego Konkursu Nasze Dziedzictwo

I miejsce zajął Kamil Kajdas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych swoją prezentacją Dziedzictwo kulturalne Miasta i Gminy Siewierz a tym samym wygrał wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez Biuro Poselskie Profesora Jerzego Buzka.

II miejsce zajęła Martyna Barczyk (Gimnazjum w Kroczycach), która zaprosiła publiczność na wirtualny spacer uliczkami Torunia.

III miejsce zajęła Magdalena Koryl (Gimnazjum nr 3 w Zawierciu), z którą odbyliśmy podróż do Chin.

IV miejsce zajęli: Agnieszka Serwicka z Zawiercia, Anna Pytlarz Z Czeladzi, Michalina Florek z Tych

Gośćmi konkursu byli: pani Barbara Łada Wiceprezydent Miasta Zawiercie, pani Iwona Wiklik Rzecznik Urzędu Miasta Zawiercie i pan Andrzej Mróz Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Tadeusz Oleksy Dyrektor Biura Poselskiego Profesora Jerzego Buzka Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, który osobiście wręczył laureatowi konkursu symboliczny bilet do Brukseli.

Utalentowani
Osiągniecia