Natalia Miklas

Natalia, uczennica klasy IIA, od niedawna ma pasję, którą jest czytanie książek.

Skąd wzięła się Twoja miłość do książek?

Po prostu mi się nudziło, a poza tym mama mi zawsze czytała i bardzo mi się to podobało.

Od kiedy czytasz sama?

Zaczęłam na początku kwarantanny.

Jakie książki lubisz czytać?

Najbardziej takie o magii i z zagadkami.

Czyli „Detektyw Pozytywka” Ci się pewnie podobał?

Bardzo. Przeczytałam wszystkie części serii.

Z tego wniosek, że czytasz bardzo szybko.

Raczej tak. Mniej więcej jedna książka na godzinę.

Czy lubisz mieć swoje książki, czy mogą być też takie wypożyczone w bibliotece, które po przeczytaniu musisz oddać?

Głównie mam takie z biblioteki, ale jak mnie jakaś bardzo zainteresuje, to mama kupuje mi ją w księgarni.

Jak najbardziej lubisz czytać?

Czytam głównie w domu przy lampce, w ciszy. Denerwuję się, jeśli mi ktoś wtedy przeszkadza. Czasami czytam też głośno bratu albo kolegom.

Jakie są twoje ulubione serie?

Mam kilka ulubionych, na przykład Operacja, seria o biurze detektywistycznym.
Książki o zwierzętach też bardzo lubię, mam na przykład takie książki, jak: "Zaczarowane kucyki", "Mopsik" i "Akademia Jednorożców".

Jak zachęciłabyś do czytania kogoś, kto nie lubi książek?

Dałabym mu szansę, by spróbował coś przeczytać, a jak mu się nie spodoba, a ma coś, co lubi robić [Czyli jakąś swoją pasję? Tak.], to poszukałabym mu takiej książki, która opowiada o tym temacie.

Świetny pomysł! Dziękuję Ci za rozmowę i życzę wielu wciągających lektur.