Start
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Patryk WnukPatryk, uczeń klasy IIIA, w swoim czasie wolnym zajmuje się śpiewem. Angażuje się w wiele wydarzeń muzycznych, gra na gitarze. Swoje zainteresowania pogłębia uczęszczając na zajęcia wokalne. Przeczytajcie, co opowiedział nam o swojej pasji.

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu


Coraz częściej widać Cię w różnych muzycznych akcjach. W zespole ludowym, w scholi, w chórze. Która z tych grup zajmuje najwięcej miejsca w Twoim sercu i dlaczego?

Każda z tych grup zajmuje w moim sercu szczególne miejsce. W każdym występie jest inny rodzaj muzyki, śpiewu i dzięki temu mogę się coraz więcej uczyć i czerpać z tego przyjemność.

Skąd się wzięło to zamiłowanie do muzykowania?

Odkąd pamiętam muzyka w naszym domu była obecna. Jako dzieci słuchaliśmy dziecięcych piosenek, układaliśmy różne zabawy muzyczne i kiedy rodzice zobaczyli, że to lubię, szukali dla mnie dobrych nauczycieli.

Jakie utwory lubisz śpiewać bardziej: wesołe i dynamiczne czy raczej smutne i nostalgiczne?

Najbardziej lubię śpiewać spokojne i poważne piosenki. Bardzo podobają mi się utwory sakralne. Powszechne disco polo czy muzyka nowoczesna nie dają mi tyle radości, co  klasyka.

Czy sam tworzysz muzykę lub piszesz piosenki?

Niestety nie udało mi się stworzyć piosenki, ale może się uda. Kiedyś próbowałem napisać parę słów do własnej piosenki, ale niestety nie udało mi się. Może wrócę kiedyś do tego.   

Czy grasz na jakimś instrumencie oprócz gitary? Uczyłeś się sam czy ktoś Ci w tym pomagał?

Na gitarze nauczyłem się grać podczas zbiórek naszego  Skautingu. Uczymy się nawzajem, starszy uczy młodszego. A naszym największym wzorem do naśladowania jest moja siostra Kasia, która systematycznie dzieli się swoimi umiejętnościami ucząc nas, skautów, gry na gitarze. Od dziecka uczyłem się gry na pianinie, a ostatnie dwa lata uczęszczam na zajęcia gry na pianinie w Studio Muzycznym „MOZART” pod kierunkiem P. Romana Grabowskiego. Techniki śpiewu i emisji głosu uczy mnie P. Leopold Stawarz, a śpiewu w chórze - utalentowany i wymagający  pedagog, P. Barbara Czajkowska.

Czy masz plany na przyszłość związane ze śpiewem?

Mam marzenia związane z muzyką, ale żeby nie zapeszać nie powiem nic więcej. Mam nadzieję, że marzenia się spełnią. A dziś uwielbiam występować na scenie.

Co poradziłbyś osobom, które tak jak Ty marzą o śpiewaniu, ale obawiają się wyjścia na scenę i śpiewania przed publicznością?

Gdybym miał poradzić komuś, aby wyszedł na scenę i zaśpiewał to, kolego i koleżanko, jeśli umiesz śpiewać i czujesz to w sobie, wyjdź naprzeciw własnym lękom i pokaż, co potrafisz. Na pewno Ci się uda.

Dziękuję za rozmowę i życzę Ci występów na największych scenach świata.

do góry^

Start
Zakręceni