Start
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Agnieszka Serwicka   Agnieszka, uczennica klasy IIIb, ma nietypową pasję. Uwielbia Japonię i to, co z nią związane. W tym roku szkolnym uraczyła uczniów i nauczycieli przysmakami w japońskim stylu - dango i pocky, a także nauczyła grupę chętnych uczniów, jak jeść japońskimi pałeczkami. Uczy się także języka japońskiego, który do łatwych nie należy.

- Dlaczego zainteresowałaś się akurat Japonią ?
Agnieszka:Trudne pytanie. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić dlaczego, jednak moje zainteresowanie rodziło się powoli. Najpierw zaczęło się od oglądania anime, potem poszło w stronę języka i muzyki, a następnie dołączyło wszystko inne, co się z tym wiązało: kultura, kuchnia (z którą sobie nieźle radzę) itd.
- Czy planujesz związać swoją przyszłość z Japonią ?
Agnieszka:Jeśli mi się tylko uda, ponieważ wiążę plany na przyszłość właśnie z tym miejscem. Pragnę zostać naukowcem, a tam taka osoba się przyda.
- Czy myślałaś o wyjeździe do Japonii na studia, czy może dopiero po ich ukończeniu w Polsce ?
Agnieszka:Chciałabym najpierw skończyć jakiś kierunek w Polsce, prawdopodobnie japonistykę lub coś na politechnice. Wolałabym nie wyjeżdżać na studia bez odpowiedniego przygotowania. Mam pojęcie, że w Japonii jest bardzo wysoki poziom nauczania i boję się, że mogłabym mu nie sprostać.
- Kiedy znajdujesz czas na zgłębianie tej pasji ?
Agnieszka:Nie mam za wiele wolnego czasu. Mam sporo różnych zajęć na głowie, jednak radzę sobie ze wszystkim, ponieważ wtedy się odprężam i mogę odpłynąć myślami gdzieś dalej. Niestety pozostaje jeszcze kwestia powrotu do szarej rzeczywistości, którą jednak ubarwiam swoją osobowością i kiślem.

Dziękuję za rozmowę

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu Gimnazjum nr 1 w Zawierciu
Gimnazjum nr 1 w Zawierciu Gimnazjum nr 1 w Zawierciu


do góry^

Start
Zakręceni