Start
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Agnieszka Serwicka


Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

Agnieszka Serwicka, urodzona w 1996 roku, jest uczennica klasy IIIB Gimnazjum nr 1 w Zawierciu.

Jej największe osiągnięcia to:

- IV miejsce w konkursie na prezentację multimedialną "Nasze Dziedzictwo"
- IV miejsce razem z K.Ples, O.Supińską i M.Szczechlą w grze miejskiej „Powstaniec Śląski Play”, rok
  2010/11
- tytuł laureata Olimpiady Przedmiotowej z j. polskiego 2010/2011
- finalistka wojewódzkiego konkursu „Powstania Śląskie 1919-1921”
- tytuł laureata Olimpiady Przedmiotowej z j. polskiego 2011/2012
- tytuł laureata Olimpiady Przedmiotowej z chemii 2011/2012
- I miejsce w VI Olimpiadzie Humanistycznej
- II miejsce w konkursie eTwinning w bibliotece szkolnej za projekt „Japan” realizowany z E.Trepką,
  K.Rojewską, O. Supińską, Ł. Materą pod opieką. p. K. Chojnackiej

    Prowadząca większość szkolnych uroczystości entuzjastka Japonii i wszystkiego, co z tym krajem związane. Zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do świata, z milionem pomysłów na minutę.

Od kiedy należysz do Rady Samorządu Uczniowskiego?

Agnieszka:Do Rady należę od początku tego roku szkolnego.

Co dało Ci włączenie się w działalność Rady SU?

Agnieszka:Otrzymałam możliwość pracy na rzecz szkoły. Czuję satysfakcję, kiedy uda nam się zorganizować imprezę, która cieszy się dużą popularnością. Wiem też o wielu rzeczach, które mają się wydarzyć w szkole, przy organizacji większości również pomagamy. Dzięki temu czuję się jeszcze silnej związana ze szkołą.

Jakie lektury lubisz czytać?

Agnieszka:Lubię czytać wszystko, co mi wpadnie w rękę, jeśli jest napisane przystępnym stylem i narracja mnie nie zraża. Nie lubię czytać książek, gdzie główny bohater jest idealny lub tych pisanych na wzór innych dzieł.

Jakie zajęcia pozalekcyjne wybrałaś z oferty naszej szkoły?

Agnieszka:Kółko chemiczne, polonistyczne, historyczne oraz język migowy.

Czy w swoim napiętym grafiku znajdujesz czas dla z przyjaciół?

Agnieszka:Oczywiście, ponieważ znalezienie czasu dla bliskich jest najważniejsze. Zawsze znajdę czas, aby spotkać się ze znajomymi i spokojnie sobie pogadać, bo to sama przyjemność.

Wiem, że masz wiele zainteresowań, ale którą pasję wymieniłabyś na pierwszym miejscu i dlaczego?

Agnieszka:Za trudny wybór. Nie wiem, nie mogę się zdecydować. Na pierwszym miejscu postawię dział Japonia, z którym wiąże się wszystko o tym kraju, oglądanie anime i czytanie mang na komputerze, co zwykle robię, kiedy mam trochę wolnego czasu. Do tego zalicza się również zbieranie gadżetów. Ostatnio dostałam replikę pierścienia jednej postaci z Anie (KHR Gokudera) i usilnie próbowałam go aktywować. Po dłuższym czasie bez żadnej reakcji ze strony pierścienia doszłam do wniosku, że dostałam zły atrybut i zaczęłam się śmiać.
A teraz prostsza część tego pytania. Dlaczego? Ponieważ kocham ten kraj za całokształt. Za wady i zalety, za wynalazki, twory techniki, kulturę i niesamowitą wyobraźnię, dzięki której powstało wiele anime, mang, filmów i piosenek, które ubóstwiam. Może to być śmieszne, ale te "chińskie bajeczki" jak to niektórzy określają, są mądrzejsze niż większość tego, co pokazują nam dziś media.

Co w naszym gimnazjum najbardziej przypadło Ci do gustu?

Agnieszka:To chyba oczywiste. Całe gimnazjum. Uwielbiam tę szkołę, jest świetna. Żałuję, że w tym roku ją opuszczam. Będę zawsze wspominać te trzy lata spędzone ze wspaniałymi ludźmi i charyzmatycznymi nauczycielami, którzy nauczyli mnie bardzo wiele. Jednak najbardziej będę tęsknić za aurą tej szkoły, bo tu czułam się jak w domu, jakbyśmy wszyscy byli jedną rodziną.

Jakie masz plany na przyszłość?

Agnieszka:To pytanie z kategorii "trudne". Chwilowo mam zamiar skończyć gimnazjum, potem liceum. Planuję studiować medycynę. Uknułam sobie taki mały plan na przyszłość, że zostanę chirurgiem plastycznym. Kiedy moje znajome to usłyszały, zyskałam kilku klientów (śmiech). Jednak, gdyby się to nie udało, zawsze pozostaje mi bycie zwykłym chirurgiem lub "doktorem Hausem" albo pisanie książek. Ci, którzy znają moją wyobraźnie, wiedzą czym to się może skończyć. Ewentualnie mogę jeszcze męczyć studentów chemii.

Dziękuję za rozmowę


do góry^

Start
Zakręceni