Start
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Franciszek StokowackiFranciszek Stokowacki, urodzony w 1996r., jest uczniem klasy IIIE Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu.

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu
 
 Jego największe osiągnięcia to:

1. III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PIKOMAT
2. Laureat w olimpiadzie przedmiotowej z matematyki
3. Finalista w olimpiadzie przedmiotowej z chemii
4. I miejsce w powiecie w konkursie "Kangur Matematyczny 2011"
5. finalista Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych
6. wyróżnienie w Internetowym Konkursie Matematycznym MATMIX

    Franek interesuje się głównie matematyką i chemią. Uczestniczył również w zajęciach koła szachowego w naszej szkole. W pierwszej klasie był członkiem koła redakcyjnego, gdzie pisał artykuły do szkolnej gazetki. W klasie drugiej brał udział w całorocznym konkursie Logiczna Biblioteka, w którym rozwiązywał zagadki i zadania logiczne – znalazł się wśród osób z największą liczbą punktów za prawidłowe rozwiązania. Najwięcej czasu spędził jednak na zajęciach koła matematycznego, gdzie pod czujnym okiem pana M.Zbierańskiego rozwijał swoje zdolności matematyczne.
    Poza nauką chętnie pływa i czyta „Wiedzę i życie” oraz podobne czasopisma. Jak sam wylicza z przymrużeniem oka, ma: kota, dwa psy, rybki i… siostry.
    Na pytanie, co najbardziej podobało się Frankowi w naszym gimnazjum odpowiada bez wahania, że możliwość rozwijania jego matematycznej pasji i tego będzie mu z pewnością brakowało najbardziej po opuszczeniu murów tej szkoły.

Dziękuję za rozmowę

do góry^

Start
Zakręceni