Maria Widawska

Maria Widawska, uczennica klasy VIB, pasjonuje się grą na gitarze.

Jak to się stało, że postanowiłaś nauczyć się grać na gitarze? Dlaczego akurat ten instrument?

Przeglądając media mojego ulubionego członka zespołu Queen Briana Maya zobaczyłam, że w czasie kwarantanny codziennie wrzucał filmiki, grając na gitarze, i stwierdziłam, że co mi szkodzi również nauczyć się grać na gitarze. Warto dodać, że wcześniej tata puszczał mi dużo muzyki zespołu AC/DC i byłam zafacynowana partiami gitarowymi w ich piosenkach.

Kto pomógł Ci zrobić pierwsze kroki w tym kierunku?

Pierwsze kroki pomogła mi zrobić moja siostra, ponieważ to od niej pożyczyłam gitarę i to ona nauczyła mnie podstaw.

Co sprawia Ci trudność podczas nauki, a co jest proste i przychodzi Ci łatwo?

Największą trudnością jest dla mnie złapanie tempa w szybkim czasie, natomiast łatwo przychodzi mi łapanie nowych chwytów i ich zapamiętywanie.

Co najbardziej lubisz w gitarze?

Najbardziej lubię to, że można wykazać się kreatywnością i to, że wytwarza taki piękny dźwięk.

Jaką muzykę grasz najchętniej?

Najbardziej lubię grać muzykę zespołu The Beatles, czyli pop-rock.

Jakie praktyczne rady dałabyś osobom, które też chcą spróbować gry na gitarze?

Na pewno radziłabym kupić na początku gitarę akustyczną, ponieważ ma grubsze struny i nie trzeba do niej kupować nic więcej, również polecałabym zacząć uczyć się łatwych piosenek, a nie od razu takich na poziomie zaawansowanym.

Dziękuję Ci za rozmowę